Przedsięwzięcia społeczne

Jesteśmy oczywiście bardzo dumni z naszych certyfikatów GOTS, Oeko-Tex, a ostatnio także GRS dla tkanin pochodzących z recyklingu. Chcemy dawać przykład na rynku i promować zrównoważony rozwój zarówno w ska li globalnej, jak i lokalnej. Nie tylko jeśli chodzi o nasze zrównoważone produkty i wpływ na środowisko, ale także o odpowiedzialność, jaką ponosimy wobec społeczności i naszych pracowników.

Solidne podstawy zrównoważonego rozwoju

Od 2019 r. jesteśmy dumnym właścicielem nowoczesnego budynku firmy w Oss. Ten przyjazny dla środowiska budynek jest naszą bazą, ma doskonałą izolację i jest w pełni wyposażony w oświetlenie LED. Drewno użyte w budynku posiada znak jakości FSC, a dziewięć pomp ciepła przyczynia się do zapewnienia przyjemnego środowiska pracy. Dzięki 3124 panelom słonecznym nie tylko jesteśmy samowystarczalni, ale Verhees Textiles dostarcza również zieloną energię do 150 okolicznych gospodarstw domowych. Wspieramy także wiele innych inicjatyw, takich jak zaprzestanie używania plastiku jednorazowego użytku, segregowanie odpadów w sposób zrównoważony oraz recykling tub i plastikowych wieszaków na nasze próbki.

Dostawa neutralna pod względem CO₂ na terenie Europy!

Każdego dnia wysyłamy wiele przesyłek z tkaninami do naszych klientów w całej Europie. Wraz z naszym partnerem, firmą DPD, zapewniamy, że nasze tkaniny są dostarczane w sposób neutralny pod względem emisji CO₂. Odbywa się to poprzez redukcję i kompensację emisji CO₂. Ale przyświeca temu jeszcze ważniejszy cel: w 2025 r. firma DPD będzie realizować dostawy bez emisyjne w 225 największych miastach Europy, w tym w 45 największych miastach Holandii. W sumie DPD wprowadzi 7000 pojazdów elektrycznych w Europie, a w Holandii nawet ponad 400 pojazdów elektrycznych. Można tu wymienić autobusy elektryczne, trójkołowce (e-scootery) i rowery. DPD chce być najbardziej ekologiczną firmą kurierską w Europie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów przez naszych klientów. Możemy tylko temu przyklasnąć!

Inicjatywy

Współpraca z Ritą Bode jest niezmiernie sympatyczna i warta wspomnienia. Robi ona tak zwane "Słuchające Myszki" dla chorych dzieci. Te małe słuchające myszki były pierwotnie wykonane z wełny, ale obecnie Rita co miesiąc bezpłatnie odbiera skrawki z Verhees w Oss, aby zrobić z nich nowe małe słuchające myszki. Już ponad 2500 małych myszek w najróżniejszych kształtach i kolorach trafiło do chorych dzieci. To wspaniała inicjatywa, która jest również korzystna dla środowiska, ponieważ mniej tkanin trafia do kosza!

Rozwój i relaks

Wierzymy, że kluczem do sukcesu jest zatrudnianie zmotywowanych i profesjonalnych pracowników. Dlatego stale poszukujemy możliwości rozwoju i doskonalenia zawodowego dla naszych pracowników. Dzięki temu nasi pracownicy są zawsze na bieżąco z aktualnymi informacjami i są pełni entuzjazmu. Niezależnie od tego, czy chodzi o kurs tekstylny Detex, kurs językowy czy szkolenie z zakresu rozwoju osobistego, Verhees Textiles jest zaangażowany. Dzięki temu będziemy w stanie przekazać Wam naszą wiedzę! Równie ważna jest odpowiednia równowaga. W naszej stołówce zawsze są przygotowane świeże owoce i świeżo zmielona kawa, a na tarasie na dachu można skorzystać z promieni słońca. Ponadto regularnie ćwiczy się konkurencyjność na naszym boisku do gry w rzutki, przy stole bilardowym i piłkarzykach.

Społeczny pracodawca i akredytowana firma szkoleniowa

Jako importer tkanin jesteśmy bardzo dumni, że możemy zaoferować pracę także osobom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy. Dzięki dodatkowemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy nie tylko zyskaliśmy fantastycznych pracowników, którzy uzupełniają naszą firmę, ale także oferujemy im możliwość zdobycia doświadczenia i rozwoju umiejętności.

Organizujemy także staże w różnych działach, np. w dziale sprzedaży, projektowym czy ICT. Dzięki temu, że jesteśmy licencjonowaną firmą szkoleniową, nasi pracownicy z przyjemnością dzielą się tajnikami swojego zawodu.