Select language

Bezpieczne tkaniny z certyfikatem Oeko-tex

Verhees Textiles to zaufany dostawca tkanin dziecięcych, które oczywiście powinny być bezpieczne dla dzieci i niemowląt. Etykieta Oeko-Tex gwarantuje, że w tkaninie nie ma szkodliwych substancji, takich jak chemikalia. Przez ostatnie 30 lat Standard 100 Oeko-Tex był ogólnoświatowym, spójnym i niezależnym systemem testowania i certyfikacji surowców włókienniczych i gotowych wyrobów włókienniczych. Oeko-Tex chroni przed toksycznymi, drażniącymi i alergizującymi substancjami chemicznymi i stosuje różne klasy produktów, z najsurowszymi wymaganiami i wartościami granicznymi dla niemowląt. Testy, które Oeko-tex przeprowadza na tkaninach, wykraczają daleko poza prawne wymogi europejskie, dzięki czemu produkt jest również w pełni zgodny z wymogami REACh.

Zaufanie do naszych tekstyliów

Standard 100 Oeko-Tex obejmuje 4 poziomy certyfikacji. Kryteria dotyczące ubranek dla niemowląt są znacznie bardziej rygorystyczne niż na przykład kryteria dotyczące zasłon. Im większy kontakt ze skórą, tym surowsze wymagania. Jest to szczególnie ważne w przypadku niemowląt, ponieważ ich skóra nie jest w pełni rozwinięta i nie posiada jeszcze takich samych funkcji i mechanizmów obronnych jak skóra dorosłych. Z tego powodu wymaga szczególnej pielęgnacji i ochrony. Na przykład barwniki nie mogą być wchłaniane przez skórę, a niemowlęta i małe dzieci muszą mieć możliwość bezpiecznego ssania tkaniny. Verhees Textiles posiada certyfikaty dla klasy 1 i klasy 2, czyli dwóch najsurowszych poziomów. Wybierając produkty Verhees Textiles możesz mieć pewność bezpieczeństwa i odpowiedzialności.

Razem z Oeko-tex, Verhees Textiles opowiada się za zdrowymi i bezpiecznymi tekstyliami!

Naszą certyfikację zweryfikował Centexbel, nadając nam numer certyfikatu: 1501004 dla klasy 1 i 1501005 dla klasy 2. Certyfikaty te można pobrać w naszym sklepie internetowym. W naszym sklepie internetowym można również sprawdzić, jakie certyfikaty posiadają poszczególne produkty, wiele artykułów posiada oprócz certyfikatu Oeko-tex również certyfikat GOTS poświadczający, że bawełna jest organiczna, zdrowa i wyprodukowana w sposób odpowiedzialny. Verhees Textiles to właściwe miejsce na zakupy zarówno tkanin podstawowych, jak i z nadrukiem z certyfikatem Oeko-tex. Zarejestruj się teraz!

Chcesz także promować produkty Oeko-tex?

Sprzedawcy detaliczni lub hurtowi mogą również sprzedawać nasze tkaniny z certyfikatem Oeko-tex jako certyfikowane, pod warunkiem że nie będą dodawać nowych etykiet do produktów. W naszym sklepie internetowym udostępniamy certyfikat produktu, który zawiera wszystkie informacje dotyczące certyfikacji. Producenci odzieży gotowej powinni wystąpić o własny certyfikat Oeko-tex, ponieważ dodanie nowych komponentów, takich jak zamki błyskawiczne, przędza czy guziki, wymaga ponownej certyfikacji całego produktu.