Select language

Bawełna organiczna z certyfikatem GOTS

W Verhees Textiles zrównoważony rozwój ma ogromne znaczenie i wierzymy, że każdy może dołożyć swoją cegiełkę w tworzeniu go. Dlatego też mamy coraz większy wybór bawełny z certyfikatem GOTS. GOTS (Global Organic Textile Standard) to międzynarodowy standard, który gwarantuje nie tylko, że bawełna jest organiczna, ale także, że produkt jest przyjazny dla środowiska i społeczeństwa. Nasze tkaniny z certyfikatem GOTS zostały wyprodukowane metodami ekologicznymi i przeszły rygorystyczną kontrolę. Oznacza to między innymi, że nasze dżerseje i dzianiny są wykonane w co najmniej 95% z bawełny pochodzącej z upraw ekologicznych. Nasza popelina i muślin Double Gauze są wykonane w 100% z bawełny organicznej!

GOTS to nie tylko bawełna organiczna – pod uwagę brany jest cały łańcuch produkcyjny. Dzięki temu wiesz na pewno, że tkanina została wyprodukowana w sposób odpowiedzialny ekologicznie i społecznie. Co oznacza skrót GOTS?

  • Bawełna uprawiana ekologicznie, bez nasion modyfikowanych genetycznie
  • W produkcji nie stosuje się szkodliwych pestycydów, chloru, toksycznych metali ciężkich i barwników.
  • Lepsze warunki dla pracowników, w tym płaca minimalna, zakaz pracy przymusowej lub pracy dzieci oraz bezpieczne i higieniczne warunki pracy
  • Dodatkowe odpady i woda produkcyjna są ściśle zarządzane tak, aby nie szkodzić przyrodzie.

Na szczęście zapotrzebowanie na zrównoważone tkaniny nieustannie rośnie. Konsumenci są coraz bardziej świadomi, że musimy bardziej dbać o naszą planetę. Szacuje się, że przemysł modowy odpowiada za 10% całej emisji dwutlenku węgla na świecie, co stanowi więcej niż emisje pochodzące z międzynarodowego lotnictwa i żeglugi łącznie. Wszystkie kroki we właściwym kierunku mają więc ogromne znaczenie! Ty też chcesz w tym pomóc, prawda?

W Verhees Textiles wierzymy w pozytywny i zrównoważony rozwój w kierunku bardziej ekologicznego przemysłu tekstylnego. Bawełna z certyfikatem GOTS przyczynia się do realizacji zasady cyrkularności  - od nasion bawełny do konsumenta. Bądź osobą wyznaczającą proekologiczne trendy i zamów swoje pierwsze artykuły GOTS w sklepie internetowym!

Promowanie produktów GOTS?

Z pewnością Ty także chciałbyś promować te produkty w swojej firmie. W tym celu możesz skorzystać z następujących opcji:

Business-to-Consumer (Sprzedaż firma-konsument): Jako sprzedawca detaliczny nie musisz ubiegać się o własny certyfikat, jeśli Twoi klienci kupują tkaniny bezpośrednio w Twoim sklepie. Wysyłając produkty GOTS do swoich klientów, powinieneś posiadać własny certyfikat ze względu na wymagania dotyczące opakowań GOTS. Oczywiście zawsze istnieje możliwość wystąpienia o własny certyfikat. Nie posiadając własnego certyfikatu, należy posługiwać się w promocji numerem certyfikatu CU 1010800 w połączeniu z logo GOTS. Logo to znajdziesz w sklepie internetowym pod swoim kontem w zakładce "inne materiały do pobrania", gdzie należy wybrać opcję "GOTS". Bez użycia logo i numeru certyfikatu można używać jedynie określenia "bawełna organiczna".Jeśli posiadasz sklep internetowy, zawsze powinieneś mieć własny certyfikat do promocji z GOTS. Wynika to z wymogów GOTS dotyczących opakowań. Oczywiście w swojej promocji możesz używać określenia "bawełna organiczna".

 

 

 

 

 

 

*Bron: https://www.europarl.europa.eu/news/

Business-to-Business (Sprzedaż firma-firma): Jako odsprzedawca lub hurtownik, którego obroty ze sprzedaży produktów GOTS nie przekraczają 20 000 euro rocznie, nie musisz posiadać własnego certyfikatu, ale musisz zarejestrować się w jednostce certyfikującej, takiej jak Control Union. Jeśli obroty ze sprzedaży produktów GOTS przekraczają 20 000 euro rocznie, należy jak najszybciej złożyć wniosek własny certyfikat.

Jako producent/ wytwórca odzieży możesz promować GOTS lub mówić o "certyfikowanych" produktach tylko wtedy, gdy rzeczywiście posiadasz indywidualny numer certyfikatu. Bez własnego certyfikatu można zawsze używać w sprzedaży określenia "bawełna organiczna". Każdy uczestnik łańcucha jest odpowiedzialny za prawidłowe stosowanie logo GOTS. W ten sposób zostaje zachowana przejrzystość. Więcej informacji: https://global-standard.org/