Verhees Textiles podejmuje kroki w kierunku zwiększenia zrównoważonego rozwoju dzięki GRS

W Verhees Textiles cenimy trwałość i wierzymy, że każdy może się do tego przyczynić. Na przykład mamy coraz większy wybór bawełny z certyfikatem GOTS - uznawanym na całym świecie certyfikatem, który gwarantuje nie tylko to, że bawełna jest organiczna, ale także to, że jest to produkt przyjazny dla środowiska i społeczeństwa. W Verhees Textiles wierzymy w taki pozytywny i zrównoważony rozwój i dlatego podjęliśmy kolejne kroki w kierunku ekologii, oferując teraz także artykuły z certyfikatem GRS. Certified by CU1010800

Oprócz najwyższego możliwego certyfikatu dla surowców pochodzących z recyklingu, norma ta obejmuje również standardy przetwarzania środowiskowego, w tym surowe wymagania dotyczące oczyszczania ścieków i stosowania substancji chemicznych. Równie ważne są - podobnie jak w przypadku certyfikatu GOTS - liczne wymogi dotyczące odpowiedzialności społecznej zawarte w GRS, mające na celu ochronę zdrowia i bezpieczeństwa pracowników. Wybór zrównoważony pod każdym względem, bez kompromisów w zakresie jakości!

Czym są tekstylia  GRS pochodzące z recyklingu?

GRS oznacza Global Recycled Standard i podlega Textile Exchange, globalnej organizacji non-profit, której celem jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych pochodzących z produkcji włókien i surowców o 45% do roku 2030. Częścią tego celu jest zwiększenie wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu. Certyfikacja jest sposobem weryfikowania i gwarantowania społecznych i środowiskowych osiągnięć dla danego produktu. Ponadto certyfikacja zapewnia ochronę marki, bezpieczeństwo zakupu i większą wiarygodność podawanych informacji. Przede wszystkim certyfikacja gwarantuje, że ulepszenia środowiskowe i społeczne prowadzą do rzeczywistych i znaczących zmian.

Jak powstają tkaniny z recyklingu?

Wszystkie tkaniny Global Recycled Standard, które Verhees Textiles ma w swojej ofercie, składają się w co najmniej 62% z bawełny pochodzącej z recyklingu. Aby zagwarantować stałą jakość, firma Verhees Textiles wykorzystuje pozostałości poprodukcyjne w procesie przetwarzania tkanin pochodzących z recyklingu. Obejmuje to bawełnę pozostałą po przędzeniu przędzy, ale może to być również bawełna pozostała po dzianiu, tkaniu lub krojeniu tkanin. Te resztki produkcyjne są zbierane i cięte na małe kawałki, a następnie czesane, tak aby w procesie tym pozostały tylko włókna. Aby zapewnić dobrą jakość i wytrzymałość tkaniny, dodaje się nowe włókna, na przykład bawełnę, elastan lub poliester, po czym włókna są ponownie czesane i przędzone w nową przędzę. W ten sposób powstaje nowy, jeszcze mocniejszy produkt o wysokiej jakości!

Dlaczego warto postawić na produkty GRS?

Na szczęście zapotrzebowanie na tkaniny produkowane w sposób zrównoważony nieustannie wzrasta. Konsumenci są coraz bardziej świadomi faktu, że musimy bardziej dbać o naszą Ziemię i jej zasoby. Dlatego tak ważne są wszystkie kroki we właściwym kierunku. Prosimy o przyłączenie się do nas! Inwestując w ten certyfikat, przyczyniasz się do realizacji następujących aspektów zrównoważonego rozwoju:

  •  Niższe zużycie energii, co oznacza również niższą emisję gazów cieplarnianych
  •  Potrzebna jest mniejsza ilość surowców naturalnych, dzięki czemu zużywa się mniej wody
  •  Zmniejszenie ilości odpadów resztkowych
  •  Jakość jest co najmniej tak dobra jak zwykłych tekstyliów
  •  Rozszerzenie łańcucha na większą ilość materiałów z recyklingu
  •  Surowe wymagania dotyczące oczyszczania ścieków i stosowania środków chemicznych
  •  Ochrona zdrowia i bezpieczeństwa pracowników produkcyjnych

Promocja produktów GRS

Każdy etap produkcji musi być certyfikowany, począwszy od etapu recyklingowego, a skończywszy na ostatnim sprzedawcy w końcowej transakcji między firmami. Z pewnością także chcesz promować te produkty w swojej firmie. W tym aspekcie możesz wybrać z następujących opcji:

Business-to-Consumer (Sprzedaż firma-konsument)

Jako sprzedawca detaliczny nie musisz ubiegać się o własny certyfikat, pod warunkiem, że nie będziesz (ponownie) etykietować żadnych produktów GRS. Jeśli sprzedajesz produkty bezpośrednio konsumentom, możesz wykorzystywać materiały wizualne do celów komercyjnych. W ten sposób konsumenci stają się bardziej świadomi istnienia tkanin pochodzących z recyklingu, a to z kolei pomaga uświadomić wszystkim, że są to dobre działania na rzecz poprawy świata. Oczywiście zawsze istnieje możliwość wystąpienia o własny certyfikat.

W sklepie internetowym w zakładce "Moje konto" w sekcji "Pozostałe pliki do pobrania" można pobrać logo i nasz certyfikat z połowy kwietnia 2022 r.

Business-to-Business (Sprzedaż firma-firma)

Jeśli jesteś hurtownikiem, którego obrót produktami GRS jest mniejszy niż €20.000 euro rocznie, nie musisz posiadać własnego certyfikatu, pod warunkiem że nie będziesz (ponownie) etykietować żadnych produktów GRS. Jeśli obroty produktami GRS przekraczają €20.000 euro rocznie, powinieneś jak najszybciej złożyć wniosek przyznanie Ci własnego certyfikatu.

Jako producent możesz promować produkty GRS lub mówić o "certyfikowanych" produktach tylko wtedy, gdy rzeczywiście posiadasz własny numer certyfikacji. Numer ten musi być przez cały czas umieszczony na produkcie. zawsze możesz użyć określenia "wykonane z materiałów z recyklingu" podczas sprzedaży. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Textile Exchange oraz agencji certyfikującej Control Union.